W naszej wołowinie są dwa kluczowe składniki. Uczciwość i szacunek.

Kultura ABP i szacunek dla natury skłaniają nas do traktowania zwierząt z najwyższą troską. Oczywiście, to, co jest dobre dla zwierzęcia, jest również dobre dla jakości wołowiny, ale robimy to z wyższych pobudek. Bo tak należy.

Przewyższamy branżowe standardy opieki nad zwierzętami.

Pozycja lidera branży zmusza nas do wytężonej pracy nad podnoszeniem standardów zdrowia i dobrostanu zwierząt na każdym etapie. Mamy obowiązek zapewnić, że nasze zwierzęta są traktowane z szacunkiem. Każdy rolnik w naszej sieci dostawców podziela to podejście.

Nasz zespół doradców regularnie odwiedza gospodarstwa, które nas zaopatrują. W ten sposób budujemy relacje oparte na fachowym wsparciu i dbamy o spełnianie wszystkich standardów. Dobrostan zwierząt zawsze będzie dla nas na pierwszym miejscu i zawsze będziemy podnosić sobie poprzeczkę.

Polskie bydło ABP

Pięć wolności w dobrostanie zwierząt

W naszym podejściu do hodowli zwierząt kierujemy się następującymi zasadami:

  • Wolność od głodu i pragnienia
  • Wolność od dyskomfortu
  • Wolność od bólu, urazów i chorób
  • Wolność do normalnego zachowania
  • Wolność od strachu i cierpienia

Przestrzegamy tych zasad, zapewniając naszemu bydłu łatwy dostęp do świeżej wody i zdrowej diety; uśmierzając ból lub szybko go lecząc; zapewniając wystarczająco dużo miejsca, odpowiednie zaplecze i towarzystwo osobników tego samego gatunku; oraz warunki i leczenie, które nie powodują u zwierząt stresu.

Bydło i inne zwierzęta w naszych gospodarstwach są sercem naszej działalności. Bez nich jesteśmy niczym. ABP nigdy nie przyjmie za pewnik dobrodziejstw, które nam dają.